www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Zdrowie


22:41:52 28-08-2017r.


Aktywność fizyczna to najlepsze lekarstwo na stres


Stres to stały element naszego życia, którego nie sposób wyeliminować. Jednym ze sposobów na jego zredukowanie może być uprawianie sportu. Regularny trening oprócz przyjemności i dobrej zabawy pozwoli obrócić negatywne skutki stresu w konstruktywne działanie. Akcja „Stresozaradni” mówi między innymi o tym, jak obniżyć napięcie wywołane stresem przy pomocy aktywności fizycznej. Więcej informacji na temat technik ćwiczeń można zaleźć na stronie www.stresozaradni.pl.


źródło:pixabay.com

źródło:pixabay.com


Co sprawia nam przyjemność?

Przy wyborze aktywności ważne jest, aby nie robić czegoś wbrew sobie. Najważniejsze to odłożyć na bok wymówki i po prostu zacząć.

- Warto wypróbować różne formy ćwiczeń i wybrać takie, które najbardziej nam odpowiadają. To zwiększy szansę na to, że będziemy je wykonywać regularnie. W dzisiejszych czasach łatwo przebierać w przeróżnych rodzajach dyscyplin i zajęć sportowych i dopasować je do swoich potrzeb – podpowiada Ewa Jarczewska Gerc, psycholog motywacji.

Warto dobrać aktywność fizyczną do naszego samopoczucia

Początki aktywności fizycznej mogą być trudne, jednak z czasem będą widoczne rezultaty regularnych ćwiczeń, a to przyniesie mnóstwo satysfakcji.

- Nie trzeba ograniczać się do jednego sportu. Można spróbować różnych aktywności np. wspinaczki, gry w tenisa czy kick-boxingu. Jeżeli danego dnia czujemy więcej negatywnych emocji i stresu, wybierzmy aktywność, która pozwoli sobie z nimi lepiej poradzić – radzi Jacek Małkiewicz, trener personalny.

Warto poznać swoje oczekiwania

Wybór aktywności fizycznej wiąże się też z tym, czego tak naprawdę oczekujemy. Czy mamy jakiś dodatkowy cel – np. zrzucenie zbędnych kilogramów, nabranie masy mięśniowej, poprawę kondycji? Czy po prostu potrzebujemy rozrywki, odskoczni od obowiązków? Jeżeli potrzebujemy profesjonalnego planu treningowego, warto udać się po pomoc do doświadczonego trenera/instruktora. Ważne jest, aby nie nastawiać się na zbyt szybkie rezultaty i nie dopuścić do tego, aby brak efektów wzbudzał negatywne emocje. Lepiej być cierpliwym, zauważać małe, ale pozytywne zmiany, a przede wszystkim szukać przyjemności w samym wykonywaniu aktywności.

Skuteczne antidotum na stres

Każdy rodzaj wysiłku może wpływać pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne. Pozwala spożytkować nagromadzoną w ciele energię.

- Nadmiar napięcia, negatywnych emocji i pobudzenia może zostać w ten sposób przekierowany na działanie, które nie zrobi nikomu krzywdy (ani nam, ani naszym bliskim). – dodaje dr Gerc.

Ważne jest też to, aby na sport spojrzeć nie tylko jako na sposób poprawienia kondycji czy wyglądu. Sport również łączy ludzi, uczy „zdrowej” rywalizacji oraz działania w drużynie, a to wszystko może się obrócić na korzyści w naszym codziennym życiu.

Najważniejszym aspektem codziennej, choćby niewielkiej aktywności jest to, że ruszając się, zyskujemy szereg korzyści. Ruch zaczyna nam sprawiać przyjemność, zauważamy zmiany w naszym ciele i umyśle, stajemy się zadowoleni z naszych postępów, stawiamy sobie nowe wyzwania treningowe i stajemy się Stresozaradni. Mamy więcej spraw pod kontrolą, a niektóre negatywne skutki stresu udaje nam się obrócić w konstruktywne działanie.

Więcej informacji o stresozaradności znajduje się na www.stresozaradni.pl.

(źródło: www.dziendobrybialystok.pl/BL)


Inne najcześciej czytane...


Zdrowie


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+