www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości

Najciekawsze


16:57:22 23-09-2017r.


Będzie konkurs na skomponowanie poloneza z okazji 100-lecia niepodległości


Ogłaszamy konkurs dla polskich twórców na skomponowanie uroczystego poloneza z okazji 100-lecia niedpodległości - powiedział w piątek dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia Janusz Marynowski. Wymogiem jest, aby polonez miał charakter użytkowy - podkreślił.


culture.p

culture.p


Włączając się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Orkiestra Sinfonia Varsovia, z inicjatywy przewodniczącej Rady Miasta Ewy Malinowskiej-Grupińskiej popartej stanowiskiem Rady m.st. Warszawy, ogłosiła w piątek otwarty konkurs kompozytorski na napisanie "Warszawskiego poloneza dla Niepodległej".

"Widzimy, że młodzi, polscy kompozytorzy są troszkę niedoinwestowani (...) w związku z tym ogłaszamy konkurs na uroczysty polonez, uroczysty utwór, który by czerpał z tradycji tego narodowego, polskiego tańca. Prosimy wszystkich, by ten utwór był możliwy do wykonania z układem choreograficznym, by to nie były awangardowe utwory, których się nie da słuchać" - powiedział na konferencji prasowej Marynowski. 

Jak mówił "założeniem konkursu jest to, żeby zmobilizować młodych, polskich kompozytorów do napisania poloneza". "To taki taniec - jeden z historycznych, narodowych, polskich tańców, który do dnia dzisiejszego zachował charakter użytkowy. Żadna studniówka nie obędzie się bez wykonania poloneza i mamy też nadzieję, że tak będzie w przypadku +Warszawskiego poloneza dla Niepodległej+, w związku z tym w regulaminie konkursu zapisaliśmy bardzo wyraźny zapis, by ten polonez miał charakter użytkowy, by czerpał z tradycji tych wielkich polskich polonezów" - dodał.

Prace będzie oceniać jury pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Pendereckiego. Do współzawodnictwa mogą stanąć polscy kompozytorzy w każdym wieku, nawet jeśli nie posiadają formalnego wykształcenia muzycznego. 

Twórcy mają do dyspozycji pełny aparat orkiestry symfonicznej, a czas trwania utworu nie powinien przekroczyć 10 minut. Prace konkursowe można składać do 1 marca 2018 r. Wyniki ogłoszone zostaną 4 czerwca 2018 r., w rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. 

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP/mp/www.kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+