www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


15:05:03 13-11-2017r.


BIAŁYSTOK: 99. rocznica odzyskania niepodległości za nami


W miniony weekend białostoczanie uroczyście obchodzili Święto Niepodległości. 11 listopada 2017 roku przypadała 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Upamiętniliśmy tamte wydarzenia uczestnicząc w obchodach i dekorując miasto biało-czerwonymi flagami.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Uroczystości związane z rocznicą odbywały się już w piątek, 10 listopada. Tego dnia modlono się w intencji Ojczyzny w białostockim Domu Kultury Muzułmańskiej. Główne obchody Święta Niepodległości miały miejsce 11 listopada. Najpierw odbyły się uroczyste nabożeństwa: w katedrze pw. św. Mikołaja i w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP. Następnie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na Rynku Kościuszki wygłoszono okolicznościowe przemówienia i złożono kwiaty. Później uczestnicy uroczystości obejrzeli pokaz sprzętu służb mundurowych. Wieczorem w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbył się koncert „Po STOkroć Polska”, w wykonaniu słuchaczy Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego. Również następnego dnia (12 listopada) obchodzono uroczyście Święto Niepodległości – zostało odprawione nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Natomiast w dniach poprzedzających rocznicę oraz w trakcie obchodów święta, w naszym mieście były rozdawane biało-czerwone flagi. Białystok został udekorowany w naszych barwach narodowych.

– Co roku wspólnie z mieszkańcami Białegostoku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Wywieszamy biało-czerwone flagi, uczestniczymy w uroczystościach i nabożeństwach w intencji Ojczyzny. Pamięć o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest w nas żywa – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W nawiązaniu do Święta Niepodległości Urząd Miejski w Białymstoku zorganizował konkurs „Flagi”. Jeszcze do 15 listopada na adres konkurs@um.bialystok.pl można przesyłać zdjęcia miejsc udekorowanych biało-czerwonymi flagami, np. domu, balkonu lub samochodu. Przesłane fotografie są publikowane na Facebooku, a dla pierwszych stu autorów zdjęć zostały przygotowane upominki – niespodzianki. Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne w regulaminie.

Agnieszka Błachowska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+