www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne

Najciekawsze


07:34:27 13-01-2018r.


BIAŁYSTOK: Ferie 2018


Miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały bogatą ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Liczne zajęcia artystyczne i sportowe, warsztaty, seanse filmowe to szansa na interesujące spędzenie czasu w naszym mieście. Z oferty jednostek kultury będzie mogło skorzystać ok. 13 tysięcy osób, a sportowej – ponad 30 tysięcy.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Ferie w Białymstoku nie będą nudne, nie trzeba ich spędzać w domu czy galerii handlowej. Warto, by ten czas upłynął ciekawie, w gronie rówieśników. Młodzi białostoczanie mogą skorzystać z oferty placówek kulturalnych i obiektów sportowych.

– Miejskie instytucje kultury i obiekty sportowe przygotowały interesującą i różnorodną ofertę zajęć oraz warsztatów na czas ferii zimowych w Białymstoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zachęcamy dzieci i młodzież z naszego miasta do skorzystania z naszych propozycji.

Jak co roku Białostocki Ośrodek Kultury realizuje „Akcję Zima”. W kinie Forum zostaną wyemitowane filmy dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w imprezach: karaoke i dyskotece, obejrzeć spektakl „Królowa Śniegu”, wybrać się na zajęcia plastyczne. BOK – Centrum Ludwika Zamenhofa zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy klockami LEGO. Zajęcia będą odbywały się między 22 stycznia a 11 lutego. W ich trakcie dzieci będą mogły zobaczyć zbudowaną z ok. 12 tysięcy klocków Wielką Synagogę.

Ciekawe zajęcia przygotowali pracownicy Muzeum Wojska w Białymstoku. Młodzi białostoczanie będą mogli poznać „wielkie wynalazki” – aeroplan, pociąg pancerny, czołg, łódź podwodną. Na zajęciach „Wielkopolska Eskadra Lotnicza”, „Pociąg Pancerny”, „Czołg generała Hallera”, „Marynarka Wojenna” m.in. obejrzą archiwalne fotografie, wysłuchają historii, przygotują kartonowe modele. W Muzeum Pamięci Sybiru odbędzie się seria warsztatów, podczas których uczestnicy wyruszą w podróż po odległej Syberii, krainy zesłań i deportacji.

Z kolei Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież na „Ferie z introligatorem”. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak dawniej zszywano zeszyty szkolne, co to jest kapitałka? Dlaczego czytamy od deski do deski? Zaś w Galerii im. Sleńdzińskich odbędą się wyjątkowe warsztaty „Trzy po trzy”, „Pudło Erwina” oraz gra rodzinna „Odsłoń/Odszukaj/Odgadnij”. W trakcie pierwszych zajęć uczestnicy wykonają maski i proste formy lalkowe, podczas drugich – stworzą film techniką animacji poklatkowej.

Miłośnikom zajęć artystycznych polecamy ferie w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Dzieci będą mogły podszkolić swoje umiejętności plastyczne, muzyczne i taneczne, a także odwiedzić Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, obejrzeć spektakl „W kapeluszu, budce i peruce”. Można także wybrać się do Białostockiego Teatru Lalek i obejrzeć „Straszną Piątkę”, „Cudowną lampę Aladyna” czy „Opowieść wigilijną”. Dodatkowo BTL szykuje czytanie tekstów sztuk lalkowych dla dzieci (28 stycznia, wstęp wolny). „Bajkę na Nowy Rok” Marty Guśniowskiej przeczytają aktorzy teatru.

Specjalną ofertę przygotował również Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trzy miejskie pływalnie (ul. Włókiennicza, Mazowiecka i Stroma) zapraszają na kursy nauki i doskonalenia pływalnia. Miłośnicy jazdy na łyżwach i nartach również znajdą coś dla siebie. Wybrać się można na lodowisko (będą dodatkowe godziny wejść) i na Dojlidy, aby spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym. Jak co roku BOSiR organizuje też półzimowisko dla dzieci.

Białostoczanie mogą także skorzystać m.in. z oferty osiedlowego domu kultury prowadzonego przez stowarzyszenie Klanza (z miejskim dofinansowaniem) czy Młodzieżowego Domu Kultury. Ponadto, jak co roku, Miasto wsparło 18 organizacji pozarządowych, które przygotowały oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej. Łączne dofinansowanie wyniosło 65 tysięcy złotych.

Kamila Bogacewicz/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+