www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


16:57:12 24-05-2018r.


BIAŁYSTOK: Giełda projektów kulturalnych


Dwustu pięćdziesięciu animatorów kultury, trzy dni warsztatów, spotkań i wizyt studyjnych oraz dwadzieścia prezentacji najlepszych praktyk. Tak będzie wyglądała VIII Ogólnopolska Giełda Projektów „Animacja + świętowanie”. Odbędzie się ona w Białymstoku, w październiku. Nabór dla autorów projektów trwa do 11 lipca.


zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com


Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne spotkanie animatorów i praktyków kultury, czyli osób realizujących projekty, które wykorzystują potencjał miejsca i społeczności oraz włączają w nie odbiorców. Narodowe Centrum Kultury organizuje to wydarzenie po raz ósmy. Pierwsze edycje realizowane były w Warszawie, a od pięciu lat giełda wędruje po kolejnych miastach. W tym roku, dzięki współpracy z Białostockim Ośrodkiem Kultury i Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury, wydarzenie odbędzie się w Białymstoku (17-19 października).

– Giełda projektów to wyjątkowa okazja do spotkania animatorów kultury i edukatorów z całej Polski, wymiany doświadczeń i podnoszenia swoich kwalifikacji. Cieszę się, że w tym roku odbędzie się ona w naszym mieście – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Za każdym razem giełda projektów ma inny temat przewodni. W tym roku nawiązuje do jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od autorów projektów, które odkrywają i popularyzują dziedzictwo lokalne i narodowe lub nawiązują do ważnych dat, postaci, wydarzeń z punktu widzenia lokalnej społeczności. Projekty muszą już być zrealizowane lub być na zaawansowanym etapie realizacji pomiędzy 1 stycznia 2015 r. a 31 października 2018 r.

Na początku sierpnia zostaną ogłoszone wyniki naboru. Autorzy wybranych projektów wezmą udział w szkoleniu z wystąpień publicznych, aby móc przygotować atrakcyjne prezentacje. Każdy z prelegentów na scenie będzie miał tylko siedem minut, a to nie lada wyzwanie, żeby w tak krótkim czasie opowiedzieć o wielomiesięcznej pracy. Dwadzieścia projektów zostanie przedstawionych w publikacji podsumowującej giełdę.

Ogólnopolska Giełda Projektów to również warsztaty, sesje plakatowe i stolikowe, czyli ciekawe formy na doskonalenie swoich kompetencji i pogłębianie zainteresowań. W tym roku wydarzenie będzie wzbogacone o dodatkowy dzień wizyt studyjnych prezentujących miasto i region. Animatorzy kultury, którzy przyjadą na konferencję, będą mogli wybrać się na jedną z dziesięciu zaproponowanych tras. Punkty docelowe wizyt to m.in. Supraśl, Tykocin, Bielsk Podlaski, Sejny, Koryciny, Kruszyniany.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.nck.pl.

oprac. Kamila Bogacewicz/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+