www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne

Najciekawsze


14:11:55 08-01-2018r.


BIAŁYSTOK: Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju


Kryminalni z białostockiej trójki i komendy miejskiej w piątek przed 15 zatrzymali sprawcę rozboju. Zatrzymany 24-letni mężczyzna 13 listopada dokonał rozboju na ekspedientce w barszczewskim sklepie. Wpadł po publikacji materiału filmowego pochodzącego z monitoringu sklepowego. Już trafił na 3 miesiące do aresztu. O jego losach będzie teraz decydował sąd. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności


zdjęcie: podlaska.policja.gov.pl

zdjęcie: podlaska.policja.gov.pl


W piątkowe popołudnie kryminalni z Komisariatu Policji III i miejskiej komendy sprawdzali miejsca ustalonego i rozpoznanego po publikacji materiałów filmowych z kamer monitoringu sprawcę rozboju. Informacja przekazana przez anonimową osobę była „kropką nad i” w potwierdzeniu tożsamości mężczyzny, który typowany był przez funkcjonariuszy, jako sprawca rozboju z barszczewskiego sklepu. 24-latek w połowie listopada wszedł do sklepu w Barszczewie i poprosił o papierosy. W chwili, gdy ekspedientka wydawała mu resztę, zaatakował niczego nie spodziewającą się kobietę, pryskając w jej kierunku gazem, zabrał pieniądze i uciekł. Jego łupem padło blisko 700 złotych. Czynności jakie wykonywali kryminalni pozwoliły wytypować spośród podejrzanych 24-latka, który jak wynikało z posiadanych informacji miał związek nie tylko z tym przestępstwem. Podczas zatrzymania kryminalni zabezpieczyli odzież mężczyzny w którą był ubrany podczas napadu. Dalsze czynności procesowe, przeprowadzone z 24-latkiem po zatrzymaniu, potwierdziły jego udział w przestępstwie, a sam oskarżony przyznał się do stawianego mu zarzutu. Policjanci ustalili też, że zatrzymany białostoczanin w połowie września ubiegłego roku, na klatce schodowej jednego z bloków w centrum miasta, zaatakował starszą kobietę. Celem napastnika była torebka 81- letniej białostoczanki. Napastnik, potrzebując pieniędzy, zaczął obserwować wychodzące osoby z banku w centrum. Jego uwagę przykuła starsza kobieta, za którą poszedł, do bloku gdzie mieszkała. Wykorzystał moment, kiedy ofiara wyjmowała listy ze skrzynki i wtedy zaatakował, zabrał torebkę i uciekł. Jego łupem padło blisko 4 tysiące złotych.  Jak tłumaczył śledczym napadał bo posiada wiele długów po niespłaconych kredytach zaciągniętych w parabankach a jego zamiłowaniem jest hazard. Wczoraj sąd zadecydował o jego aresztowaniu. Najbliższe trzy miesiące 24-letni białostoczanin spędzi w areszcie. Za czyny jakich się dopuścił grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(podlaska.policja.gov.pl)


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+