www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne

Najciekawsze


15:19:22 21-11-2017r.


BIAŁYSTOK: Przebudowa ulicy Klepackiej


Nowa jezdnia, ścieżki rowerowe i wiadukty kolejowe – tak będzie wyglądała ulica Klepacka. Miasto Białystok ogłosiło przetarg na tę inwestycję. Dzięki przebudowie poprawi się ruch w tej części miasta, sąsiednie ulice zostaną odciążone, także autobusy komunikacji miejskiej będą miały łatwiejszy przejazd.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


Dokumentacja przetargowa została już przesłana do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. W ramach inwestycji ul. Klepacka zostanie przebudowana i wybudowana na odcinku od powstającej Alei Niepodległości aż do granic miasta. Prace na odcinku od Alei Niepodległości do ul. Barszczańskiej będą realizowane głównie na zamkniętych terenach kolejowych. Nad ulicą Klepacką zaplanowano budowę dwóch wiaduktów kolejowych. Zostanie tam także zbudowana nowa nawierzchnia jezdni, powstaną chodniki, drogi dojazdowe i zjazdy. W projekcie przewidziano też budowę ścieżek rowerowych i oświetlenia ulicznego, a także podziemnego zbiornika retencyjnego wraz z przepompownią i urządzeniami do oczyszczania ścieków opadowych. Z kolei na odcinku od ul. Barszczańskiej do granic miasta powstanie ścieżka rowerowa, chodnik wraz ze zjazdami i ciąg pieszo-rowerowy. Miasto planuje tak zorganizować prace, aby przejazd kolejowy na ul. Klepackiej nie został zamknięty, dopóki nie zakończy się rozbudowa ul. ks. J. Popiełuszki.

– Ta inwestycja została przez nas zaplanowana jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców – wyjaśnia zastępca prezydenta Adam Poliński. – Białostoczanie wielokrotnie zgłaszali, że sąsiednie ulice – Nowosielska, Meksykańska, Niewodnicka – nie są przystosowane do tak dużego ruchu, jaki obecnie ma tam miejsce. Przebudowa Klepackiej rozwiąże ten problem. Ułatwi także przejazd autobusom.

Przebudowa ul. Klepackiej jest jednym z zadań realizowanych przez Miasto Białystok w ramach projektu „Rozwój infrastruktury transportu miejskiego”. Wśród inwestycji, które zaplanowano w tym projekcie, jest także m.in. przebudowa ul. Legionowej, Wiosennej, R. Kaczorowskiego, Mickiewicza, a także zakup 20 nowych autobusów komunikacji miejskiej. Całkowita wartość projektu wynosi ok. 137 mln zł, dofinansowanie unijne – ponad 105 mln zł.

Oferty do przetargu można składać do 22 grudnia w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 18 miesięcy od przekazania placu budowy. Szacunkowa wartość tego przedsięwzięcia to ok. 31 mln zł.

Anna Kowalska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+