www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


19:55:40 15-07-2017r.


BIAŁYSTOK: Stypendyści odwiedzają nasze miasto


Do Białegostoku przyjechała blisko 700-osobowa grupa młodzieży z całej Polski. To stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy skorzystali z zaproszenia abp. Edwarda Ozorowskiego oraz prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego. Podczas obozu będą poznawać historię regionu, a także życiorysy patronów obozu – bł. ks. Michała Sopoćki i św. Faustyny Kowalskiej.


bialystok.pl

bialystok.pl


Obóz gimnazjalistów i licealistów rozpoczął się od mszy św., która została odprawiona (14 lipca) o godz. 10.00 w Katedrze Białostockiej. Przewodniczył jej abp Edward Ozorowski. Dziś (15 lipca) uczestnicy obozu rozpoczeli zwiedzanie regionu. Będą m.in. w Muzeum Wsi Białostockiej, Sokółce, Świętej Wodzie. W niedzielę (16 lipca) odwiedzą 35 białostockich parafii. Podczas niedzielnych nabożeństw będą modlić się za wszystkich darczyńców, opowiedzą o działaniach Fundacji, które pomagają spełniać ich marzenia i rozwijać talenty. Dwa pierwsze dni przyszłego tygodnia spędzą w białostockich uczelniach, dzięki czemu poznają naszą ofertę edukacyjną.

Piątek, 21 lipca, będzie Dniem Skupienia. Młodzież wysłucha wykładów podczas konferencji związanych z nauczaniem Jana Pawła II oraz życiem bł. ks. Michała Sopoćki. Po południu, o godz. 16.30, odbędzie się msza św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Wieczorem, o godz. 20.00, stypendyści zapalą lampiony Iskry Miłosierdzia. Następnie przejdą z Sanktuarium do Katedry, gdzie odśpiewają Apel Jasnogórski. Sobotę, 22 lipca, młodzież spędzi na zabawach integracyjnych podczas Dnia Sportu. Obóz zakończy się 23 lipca mszą św., a także koncertem zespołów „Winnica” i „Tylko Ty” na Rynku Kościuszki. Tego samego dnia TVP wyemituje na żywo z Białegostoku program „Między Ziemią a Niebem”. Oprócz stypendystów wezmą w nim udział władze miasta i województwa.

Pomysł takich obozów wakacyjnych zrodził się w 2001 roku. Dzięki gościnności diecezji oraz prezydentów miast, marszałków województw i wielu innych instytucji stypendyści mają okazję poznawać kraj i wypoczywać w różnych zakątkach Polski.

źródło: bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+