www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne

Najciekawsze


06:21:55 11-11-2017r.


BIAŁYSTOK: Święto Niepodległości w Muzeum Wojska


Wszystkich zainteresowanych historią Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza do swojej siedziby w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Będzie można spotkać się z autorami komiksu „Koleje losu. Białystok Piłsudskiego”.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


W świąteczną sobotę Muzeum Wojska będzie otwarte dla zwiedzających od godz. 9.30 do 17.00. Wstęp na wszystkie ekspozycje będzie bezpłatny. Szczególnym wydarzeniem będzie spotkanie z autorami komiksu „Koleje losu. Białystok Piłsudskiego” scenarzystką komiksową Pauliną Królikowską i rysownikiem, malarzem Danielem Baumem, które odbędzie się o godz. 11.30.

„Koleje losu. Białystok Piłsudskiego” to kolejny – po „Stanie Wojennym. 30 lat po…” (wyd. 2011 r.) i „Ince” (wyd. 2016 r.) – komiks w ofercie wydawniczej Muzeum Wojska w Białymstoku. Bohaterem najnowszej ilustrowanej opowieści jest Józef Piłsudski i jego związki z naszym miastem. Pierwszy Honorowy Obywatel Białegostoku gościł tu często i nie tylko z oficjalnymi wizytami. Jego pobyt z 21 czerwca 1921 r. stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w historii miasta.

– Serdecznie zapraszam białostoczan na to spotkanie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Związki Marszałka Piłsudskiego z Białymstokiem są niewątpliwie pasjonującym rozdziałem w dziejach naszego miasta. Jestem przekonany, że ta propozycja spędzenia Święta Niepodległości spotka się z dużym zainteresowaniem.  

Wczesnym popołudniem, o godz. 13.00, w Muzeum Wojska rozpoczną się warsztaty rodzinne „Ułani, ułani”.

Anna Kowalska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+