www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości


18:49:04 06-02-2018r.


Ciekawsze ferie za 500 plus? Resort rodziny przedstawił opinie rodzin


Dzięki wsparciu z rządowego programu „Rodzina 500 plus" wielu rodziców może w tym roku zapewnić dzieciom atrakcyjny, zimowy odpoczynek. Ministerstwo rodziny w specjalnie przygotowanym artykule przedstawiło opinie rodzin korzystających z rządowego programu.


zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com


„Mam sześcioro dzieci i wspaniałego męża. 500+ dało mi to, że mogłam wszystkie dzieci zapisać na lekcje pływania - każde do oddzielnego trenera, bo każde jest na innym poziomie i w innym wieku. Dzięki 500+ częściej na pytanie dzieci „Pójdziemy do kina?" możemy odpowiedzieć: „OK, jedziemy". Dzięki 500+ każde z dzieci ma swoje zajęcia dodatkowe i może się tam w pełni realizować. Jak szukam odpowiedzi na to pytanie, co dało mi 500+, to myślę, że przede wszystkim zmianę priorytetów, bo zdałam sobie z tego sprawę, że przy prowadzeniu własnej działalności bardzo ciężko mi było do tej pory znaleźć czas wolny dla rodziny, bo jednak to zarabianie było bardzo istotne" - mówi Joanna Kędzierska.  

„Teraz przy feriach mogę z czystym sumieniem wziąć sobie wolne, żeby zwyczajnie spędzić czas z rodziną. A na ferie planujemy spełnić marzenie dzieci, żeby pojechać na narty. Może to nie będzie długi pobyt na nartach, ale przynajmniej to będzie pierwszy raz, kiedy zetkną się przynajmniej te młodsze dzieci z nartami, a marzą o tym od dłuższego czasu. Planujemy też taką intensywniejszą naukę pływania na basenie. Bez wsparcia z programu 500+ nie byłoby to możliwe" - dodaje matka sześciorga dzieci. 

Wsparcie z programu „Rodzina 500 plus" pozwala na sfinansowanie wielu wydatków związanych ze zorganizowaniem dzieciom czasu wolnego od szkoły. 

„Program ‘Rodzina 500 plus' pozwolił mojej rodzinie sfinansować upragniony wyjazd dwójki dzieci na zimowisko w górach. Dzięki wsparciu możemy kupić dzieciom odpowiednie kurtki oraz buty zimowe na narty. Pieniądze z programu ‘Rodzina 500 plus' moja córka może uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego oraz chodzi na dodatkowe lekcje pływania na basenie. Syn natomiast uczęszcza na zajęcia z piłki nożnej - mówi pani Magdalena Kubak. 

Wiele rodzin deklaruje  przeznaczenie pieniędzy z programu „Rodzina 500 plus" na wyjazdy weekendowe i zimowiska czy wyjścia na lodowisko, do kina lub np. do zoo. - „Dzięki świadczeniu 500+ w tym roku nasze ferie będą na pewno inne. Będziemy mogli sfinansować różnego rodzaju zajęcia, na które wcześniej moje dziecko nie chodziło. W tym roku udamy się na basen w celu nauki pływania. Będziemy jeździć na łyżwach na lodowisku. Zapiszemy dziecko na dodatkowe lekcje gry na fortepianie. Dzięki 500+ zapisałam dziecko na naukę języków obcych, by w ten ułatwić jego start w przyszłości. Oboje z mężem pracujemy, jednak do tej pory nie mieliśmy możliwości zapewnienia ferii. Teraz będzie inaczej i lepiej" - podsumowuje rodzina z lubuskiego. 

W całej Polsce programem "Rodzina 500+" jest objętych prawie 57,3 proc. wszystkich dzieci do 18 lat. Wsparcie w ramach świadczenia wychowawczego trafia do 2,62 mln rodzin, w tym ok. 384 tys. to rodziny wielodzietne. 

Od początku trwania programu do rodzin trafiło ponad 33,2 mld zł, w tym w ramach świadczenia wychowawczego 32,8 mld zł, a w ramach 500+ w pieczy zastępczej - 402 mln zł.   

Źródło: MRPiPS

mp/kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+