www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja

Najciekawsze


12:28:28 10-10-2017r.


Co czwarty wypadek. Zaproszenie na konferencję „Łódź chroni przed nadmierną prędkością”


Tylko w 2016 roku w Łodzi doszło do 11 167 zdarzeń drogowych, z czego 2 853 było spowodowanych przez niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Statystyki jednoznacznie wskazują, że co czwarty wypadek, wliczając te ze skutkiem śmiertelnym, spowodowany był nadmierną prędkością. Jak temu zapobiegać?


pixabay.com

pixabay.com


O tym będzie można dowiedzieć się więcej już 11 października na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie odbędzie się konferencja „Zagrożenia w ruchu drogowym. Łódź chroni przed nadmierną prędkością”. 

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z głównych przyczyn wypadków w Łodzi, również tych śmiertelnych. Jakie są skutki nadmiernej prędkości oraz jak zapobiegać takim zdarzeniom? Jak uświadomić społeczeństwu zagrożenia związane z przekraczaniem prędkości? Rozmowa na te tematy jest potrzebna, dlatego Komenda Miejska Policji w Łodzi wspólnie z Centrum Technologii Bezpieczeństwa w Logistyce Uniwersytetu Łódzkiego postanowiły połączyć siły podczas konferencji naukowej „Łódź chroni przed nadmierną prędkością”. 

Zdarzenia drogowe, do których dochodzi w wyniku nadmiernej prędkości charakteryzują się dużą dynamiką, rozległością obszaru powypadkowego oraz poważnymi skutkami. Najczęściej po dynamicznym zderzeniu kierujący pojazdem traci nad nim panowanie, a pojazd, uderzając w napotkane na drodze przeszkody, przewraca się lub dachuje. To wszystko pomimo wyposażenia aut w liczne systemy, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów. 

Jednak wszystko, co udało się osiągnąć poprzez postęp technologiczny, musi być rozsądnie wykorzystywane przez kierowcę, który jest najważniejszym ogniwem systemu C-P-O (człowiek – pojazd – otoczenie). To od niego zależy, z jaką prędkością będzie się poruszał i czy będzie korzystał z systemów oraz urządzeń dostępnych w pojeździe. Niestety w dalszym ciągu na polskich drogach możemy spotkać kierowców, którzy lekceważą przepisy prawa, przez co narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Ważnym elementem konferencji będzie zwrócenie uwagi na najczęściej popełniane błędy w zachowaniu się na drodze, a przez to podniesienie poziomu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wypracowanie nawyków i umiejętności bezpiecznego korzystania z dróg. Podczas konferencji wiedzą dzielić się będą nie tylko służby mundurowe, ale też naukowcy i prelegenci, których działalność zawodowa związana jest z systemami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Poszukiwanie rozwiązań problemu nadmiernej prędkości na drodze będzie rozpatrywane także z wykorzystaniem badań naukowych oraz zastosowaniem nowoczesnych zaawansowanych technologii.

Konferencja odbędzie się 11 października 2017 roku w godz. 10:00-14:00 w auli głównej Wydziału Zarządzania UŁ (ul. Matejki 22/26). Jest skierowana m.in. do obecnych i przyszłych kierowców, instruktorów nauki jazdy, nauczycieli wychowania komunikacyjnego oraz szerokiego grona osób zainteresowanych podnoszeniem bezpieczeństwa na drogach. Jest to już druga konferencja z cyklu „Zagrożenia w ruchu drogowym” – pierwsza poświęcona była ochronie pieszych. Wstęp wolny.

Źródło: Uniwersytet Łódzki/kkż/www.kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+