www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


14:52:00 24-05-2018r.


Czego obawiają się kobiety za kierownicą


Według badań kobiety kierujące pojazdami boją się bardzo wielu rzeczy. Z badania przeprowadzonego przez Pactor Sp. z o.o. wynika, że aż 42 proc. kobiet, które złapią przysłowiową gumę – dzwoni do swojego partnera. Wiele z nas nie jest przygotowana na trudne sytuacje drogowe, nie potrafi wymienić opony, nie wie co robić w przypadku stłuczki. Sen z powiek spędza paniom także parkowanie w ciasnych miejscach oraz wyprzedzanie na autostradzie.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Dla wielu kobiet bardzo stresującą sytuacją jest stłuczka. Stres towarzyszący tego typu zdarzeniom powoduje, że bardzo często doznajemy szoku i nie wiemy w jaki sposób prawidłowo postępować. Jest to szczególnie widoczne w przypadku pań, które bardzo często w takiej sytuacji dzwonią do męża lub partnera z prośbą o przybycie na miejsce zdarzenia i pomoc. Jednak w takiej sytuacji nie powinniśmy panikować. Oto kilka prostych czynności, które powinniśmy wykonać na miejscu zdarzenia drogowego. Przede wszystkim sprawdzamy czy nikt nie został ranny. Jeżeli tak jest to w miarę możliwości powinniśmy usunąć pojazd z drogi, aby nie blokować ruchu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób rannych. Przy takim obrocie zdarzeń powinniśmy pozostawić auta w miejscu i nie ruszać ich aż do przyjazdu policji i pogotowia. Jeżeli stłuczka jest lekka nie wzywajmy Policji. W ten sposób oszczędzimy sobie oraz innym czekania. Przy drobnych stłuczkach wystarczy zwykłe oświadczenie sprawcy kolizji, w którym przyznaje się on do winy. W takim dokumencie powinniśmy podać dane swoje oraz sprawcy oraz obowiązkowo numer polisy OC sprawcy. To w zupełności wystarczy, aby uzyskać odszkodowanie. Mamy jeszcze jedną ważną radę szczególnie dla pań. Od razu po stłuczce podczas wysiadania z auta wyjmijmy i zabierzmy ze sobą kluczyki ze stacyjki. W ostatnich latach złodzieje celowo powodują drobne stłuczki tylko po to, aby ukraść nam samochód. Pozostawienie kluczyków w stacyjce bardzo ułatwi złodziejowi kradzież. Jeżeli jesteś poszkodowana w kolizji oraz posiadasz oświadczenie sprawcy powinnaś się udać do ubezpieczyciela. Do wyboru mamy firmę w której był ubezpieczony sprawca oraz naszego ubezpieczyciela jeżeli w ofercie posiada BLS czyli Bezpośrednią Likwidację Szkód. W takim przypadku to nasz ubezpieczyciel załatwi za nas wszystkie formalności oraz doprowadzi do naprawy i wypłaty odszkodowania.

Dla wielu pań bardzo duży problem sprawia wymiana przebitej opony. Warto raz na jakiś czas skontrolować stan koła zapasowego. Na wyposażeniu auta powinniśmy mieć także trójkąt odblaskowy oraz lewarek do podnoszenia auta. Nie obejdzie się także bez dobrego klucza do odkręcenia śrub. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach to warto sprawdzić ubezpieczenie samochodu. Bardzo często posiadając AC mamy również wykupiony Assistance opon. W takim przypadku wystarczy jeden telefon, aby uzyskać pomoc. Jeżeli jednak nie mamy wykupionej tej opcji to pozostaje nam telefon do zaufanej osoby bądź liczenie na pomoc jakiegoś życzliwego kierowcy. Nie wystraszmy się także jeżeli okaże się, że w naszym aucie nie ma koła zapasowego. Bardzo często w nowszych autach producent oferował zamiast koła specjalne zestawy naprawcze dzięki którym dojedziemy z przebitą oponą do najbliższego wulkanizatora. Sprawa jest jeszcze prostsza jeżeli w naszym aucie posiadamy opony typu Ran Flat. Pozwalają nam one na jazdę na pewnym dystansie nawet bez powietrza.

W przypadku problemów z parkowaniem rada jest tylko jedna. Tutaj najważniejsza jest praktyka dzięki której nabywamy określone umiejętności. Kobiety bardzo często boją się parkowania w ciasnych miejscach, a strach w takiej sytuacji jest niewskazany. Warto uwierzyć w swoje możliwości, a jeżeli jest taka możliwość to poszukać miejsca kawałek dalej, ale z większą przestrzenią wokół.

Z badań przeprowadzonych przez Komendę Główną Policji wynika, że kobiety jeżdżą dużo bardziej bezpiecznie niż mężczyźni. W 2015 roku spowodowały one 4267 wypadków, w których zginęło 181 osób. W przypadku mężczyzn ten odsetek jest znacznie większy. Spowodowali oni 14 679 wypadków, w których zginęło 1247 osób. W przypadku kobiet najczęstsze wykroczenie to nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu.

(mł)

 

 

 


Inne najcześciej czytane...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+