www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Turystyka

Najciekawsze


14:07:13 12-04-2018r.


Miasto na karcie. Od maja w wybranych miastach inauguracja kolejnych edycji Kart Turysty


Miasta, wraz z inauguracja sezonu turystycznego w maju, proponują kolejne edycje Karty Turysty. Od lat taką kartę można nabyć w Gdańsku i Zamościu.


zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com


Karta Turysty to pakiet zniżek i bezpłatnych wstępów do muzeów, obiektów kultury i rozrywki oraz restauracji. Można dzięki niej skorzystać także z transportu miejskiego. 

Gdańsk Kartę Turysty wprowadził już dziewięć lat temu, a w 2016 r. kartę wyposażono w nowe rozwiązanie technologiczne zastosowane przez GOT i partnera technologicznego. 

„Sprzedaż produktu i programowanie nośników odbywa się za pomocą urządzenia mobilnego z systemem Android i funkcją NFC. Każdy z obiektów/partnerów także jest wyposażony w takie urządzenie, co umożliwia weryfikowanie użytkowników w obiektach i zbieranie statystyk. Dzięki temu wiemy, jak i gdzie turyści wędrują z Kartą Turysty i co cieszy się największym zainteresowaniem” – poinformował nas Bartłomiej Barski z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, która od samego początku jest operatorem Karty. 

Spośród blisko 20 obiektów i atrakcji, które oferują bezpłatny wstęp w Gdańsku, najczęściej odwiedzane są: Żuraw, Dom Uphagena, Muzeum Bursztynu, Ratusz Głównego Miasta, Spichlerze na Ołowiance oraz Gdański Ogród Zoologiczny. 

W Gdańsku stała liczba partnerów karty, którzy proponują zniżki procentowe u siebie, oscyluje w granicach 50-55 podmiotów. Wśród najchętniej odwiedzanych przez turystów obiektów, które porponują zniżki, przodują: Europejskie Centrum Solidarności, Akwarium Gdyńskie oraz koło widokowe AmberSky. 

Z kolei w Zamościu Zamojska Karta Turysty funkcjonuje od 5 lat (pierwsza edycja w 2014 r.) w trakcie trwania sezonu od maja do października. Jest jednorazowym biletem wstępu do obiektów muzealnych i atrakcji turystycznych miasta Zamość. 

„Atrakcyjność ZKT polega na tym, iż bilety wstępu do obiektów skupione są w jednej karcie (nie trzeba kupować biletów wstępu w poszczególnych punktach) i są do 50 proc. tańsze niż ceny regularne” – poinformowała nas Joanna Liberadzka- Duras, dyrektor Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu, w którym dystrybuowana jest Karta Turysty. 

Zatrzymać turystę na dłużej 

Władze miast podkreślają, że Karty Turysty cieszą się sporym zainteresowaniem. 

„Wprowadzając Zamojską Kartę Turysty władze miasta chciały wyjść naprzeciw potrzebom turystów odwiedzających miasto, ułatwić zwiedzanie oraz zachęcić do obejrzenia wszystkich atrakcji turystycznych i zatrzymać turystę w mieście na dłużej niż jeden dzień” – podkreśliła Liberadzka- Duras. ZKT ważna jest na okaziciela przez 3 dni. 

W ubiegłym roku turyści w Gdańsku skorzystali z blisko 5 tysięcy pakietów. Użytkownicy gdańskiej Karty Turysty pochodzą głównie z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Holandii. 

„Biorąc pod uwagę dotychczasową sprzedaż w tym roku oraz fakt, że planowana jest rozbudowa sieci dystrybucji karty (m.in. o hotele), wynik ten powinien być lepszy na koniec tego roku” – zauważył Bartłomiej Barski z Gdańskiej Organizacji Turystycznej. 

Gdańsk proponuje trzy podstawowe pakiety Karty Turysty: Pakiet Zwiedzanie (pakiet całoroczny, bezpłatny wstęp do blisko 20 obiektów, 20-30 rabatów %), Pakiet Rodzina & Zabawa (pakiet wakacyjny, bezpłatny wstęp do blisko 10 obiektów, 20 rabatów %, pakiet stricte dla rodzin z dziećmi), Pakiet Komunikacja (pakiet całoroczny, bezpłatny wstęp do 1 obiektu, 20 rabatów %, bilet metropolitalny na wszystkie środki transportu publicznej w Trójmieście). 

Do Pakietu Zwiedzanie i Pakietu Rodzina & Zabawa także można dodatkowo doładować bilet metropolitalny. Pakiety turystyczne w Gdańsku dostępne są obecnie w wersjach czasowych 24 h, 72 h, 120 h. „Od 1 maja wersję 120 h zastąpimy wersją 48 h” – zapowiedział Barski. 

Zwiedzanie za 50 zł w 24 h 

Ceny Karty Turysty kształtują się różnie, w zależności od miasta i wybranego pakietu. Ale podstawowe wersje można już kupić za 50 zł (w Gdańsku tyle kosztuje bilet normalny w ramach Pakietu Zwiedzanie, a ulgowy – 25 zł za 24 h). 

W Zamościu Karta Turysty w wersji normalnej to koszt 54 zł, ulgowej – 35 zł. ZKT umożliwia wejścia m.in. do takich obiektów jak Muzeum Zamojskiego, Muzeum Fortyfikacji i Broni ARSENAŁ ( 3 obiekt- Arsenał, Prochownia, Pawilon w Kurtynie), Trasy Podziemnej Oficyn Ratusza, Trasy Podziemnej Bastion VII – nadszaniec + Taras Widokowy, obozu wojskowego Zbyrczyk, wystawy Strojów Historycznych „Koronki, tiurniury aksamity…”, czy wystawy przedmiotów z okresu PRL-u. ZKT dostępna jest w dwóch wariantach z Ogrodem Zoologicznym bądź bez. 

Kartę Turysty wprowadziła większość dużych miast m.in. Warszawa, Lublin, Wrocław, Kraków, Poznań. Na Zachodzie ta forma promowania turystyki jest obecna od lat. 

amk/kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+