www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Rozrywka

Najciekawsze


14:30:39 02-05-2018r.


Noc Muzeów w Białymstoku


Noc Muzeów odbędzie się 19 maja. Miejskie jednostki kultury oraz inne instytucje przygotowały liczne atrakcje – m.in. wystawy, warsztaty, zajęcia interaktywne, projekcje filmów, zwiedzanie z przewodnikiem.


bialystok.pl

bialystok.pl


Noc Muzeów co roku przyciąga do białostockich muzeów, galerii i innych placówek tłumy mieszkańców Białegostoku. Do tegorocznej edycji (19 maja) zgłosiło się ponad 20 podmiotów: miejskie i wojewódzkie instytucje kultury, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe. Zaplanowano mnóstwo wydarzeń.

– Ciekawych ofert wydarzeń i atrakcji na pewno nie zabraknie – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Warto z nich skorzystać i wybrać się na bezpłatne zwiedzanie.

Na Noc Muzeów zapraszają m.in. Białostocki Teatr Lalek, BOK – Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich oraz Muzeum Wojska w Białymstoku, Muzeum Pamięci Sybiru. Swoje propozycje przygotował Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet w Białymstoku, Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne.

Tego wieczoru można będzie wybrać się do teatru przy ul. K. Kalinowskiego i zwiedzić Piwnicę Lalek, obejrzeć liczne wystawy w BOK-CLZ lub wyruszyć w podróż przez miasto z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej. Happening artystyczny dla dzieci zorganizuje Muzeum Pamięci Sybiru, a specjalne warsztaty – Galeria Arsenał. Mieszkańcy, którzy odwiedzą Galerię Sleńdzińskich, będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach plastycznych i grach z nagrodami. Z kolei miłośników militariów powinna zainteresować oferta Muzeum Wojska. Na białostoczan przy ul. J. Kilińskiego będzie czekała plenerowa wystawa sprzętu wojskowego. Można będzie także wybrać się na wieżę kościoła pw. Św. Rocha.

Co roku wielką popularnością cieszy się zwiedzanie piwnic Pałacu Branickich oraz wizyta w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. W tym roku również będzie można skorzystać z tych możliwości. Szczegółowy program Nocy Muzeów zamieszczony jest w załączniku.

Pierwsza Noc Muzeów została zorganizowana w 1997 roku w Berlinie. Cztery lata później stała się ona imprezą powszechną, biorą w niej udział miasta z całej Europy. Co roku w maju muzea, galerie i instytucje kultury zapraszają na bezpłatne, nocne zwiedzanie.

Anna Kowalska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+