www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


15:38:00 13-03-2018r.


Nowa generacja fotelików dziecięcych


Walka producentów o podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas podróżowania samochodem trwa w najlepsze. Niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest szwedzka marka Volvo. Szwedzki producent kompleksowo dba o bezpieczeństwop, również jeśli chodzi o najmłodszych pasażerów.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Na początku warto nadmienić, że Volvo jako producent samochodów już ponad 50 lat temu troszczył się o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów podróżujących samochodami. Trudno w to uwierzyć, ale już w tamtym okresie testowano foteliki dziecięce w testach zderzeniowych. Temat bezpieczeństwa jest ciągle rozwijany. Aktualnie szwedzki producent wprowadza trzy nowe typy fotelików. Nowe foteliki mają być dostosowywane do wieku i wzrostu dziecka. Bardzo ważny jest też sposób zamocowania samego fotelika. Mało kto wie, że w przypadku dzieci aż do 4 roku życia najbezpieczniejsze jest zamontowanie fotelika tyłem do kierunku jazdy. Dopiero kiedy dziecko jest starsze można usadzić je czy to na foteliku, czy też na podstawce przodem do kierunku jazdy. Niestety obecnie zbyt wielu kierowców za wcześnie usadza dzieci przodem do kierunku jazdy.

Czym się wyróżnia nowa generacja fotelików od Volvo? Przede wszystkim wszystkie modele mają dużo bardziej smukły kształt dzięki czemu dziecko ma znacznie w2ięcej miejsca na nogi. Ponadto w trosce o wygodę i komfort dziecka są one wykonane z materiału składającego się w 80% z wełny. Dzi9ęki temu fotelik jest dużo bardziej trwały oraz dużo przyjemniejszy w dotyku. Nowe modele charakteryzują się tym, że są w doskonałym stopniu dostosowane do wagi i wzrostu dziecka. Warto nadmienić, że w przypadku fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy powstały aż dwa modele. Jeden należy stosować gdy nasze dziecko waży do 13 kg lub ma maksymalnie rok. Drugi model można stosować dla dzieci w przedziale wiekowym od 9 miesięcy aż do 6 lat. Dzięki zastosowaniu nowych technologii fotelik jest dużo bardziej trwały, a co za tym idzie poziom bezpieczeństwa dziecka jest znacznie wyższy.

(mł)


Inne najcześciej czytane...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+