www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Zdrowie


00:33:50 22-05-2018r.


Pół miliona na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla "Śniadecji" z budżetu Białegostoku


Dzięki tym pieniądzom zostanie zakupiony zestaw laparoskopowy z torem wizyjnym w bardzo dużej rozdzielczości i nóż ultradźwiękowy do przeprowadzania operacji wątroby. Do tej pory pacjenci z naszego regionu wymagający tego typu zabiegów byli operowani w Warszawie. Teraz zyskają możliwość leczenia w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku.


wrotapodlasia.pl

wrotapodlasia.pl


Stosowna umowa na zakup aparatury medycznej pomiędzy urzędem miejskim i szpitalem wojewódzkim została podpisana 18 maja br. 
W spotkaniu wzięli udział m.in. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku Cezary Nowosielski, a także Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego to jednostka podległa marszałkowi, ale jak podkreślał prezydent Truskolaski władze miasta i województwa współpracują od wielu lat w zakresie wsparcia dla szpitali działających na terenie Białegostoku. 

- Od 2010 r. przekazaliśmy szpitalom na zakup sprzętu medycznego ok. 6 mln zł.- informował Tadeusz Truskolaski -  To podnosi jakość opieki zdrowotnej w całym regionie, a przecież białostoczanie stanowią ponad 25 procent mieszkańców województwa.

Marszałek Bogdan Dyjuk podkreślał, że podnoszenie standardów leczenia w szpitalach wojewódzkich jest jednym z priorytetów władz regionu. 

-  Staramy się pozyskiwać środki na poprawę naszej infrastruktury medycznej, a co za tym idzie rozszerzenie leczenia szpitalnego w naszych jednostkach - mówił Bogdan Dyjuk -  Korzystamy z funduszy europejskich – ze środków transgranicznych, regionalnego programu operacyjnego, z budżetu województwa, ale również z finansowego wsparcia oferowanego przez samorząd Białegostoku 

Dzięki miejskiemu wsparciu Szpital będzie mógł zakupić  zestaw laparoskopowy z torem wizyjny 4K wraz z osprzętem i narzędziami laparoskopowymi oraz aspirator ultradźwiękowy do operacji wątroby z zestawem haków i retraktorów. 
Sprzęt będzie wykorzystywany na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Onkologicznej. Rocznie wykonuje się tu  ponad 2300 operacji – z czego 40 procent to operacje onkologiczne. 

- Specjalizujemy się w operacjach nowotworów jelita grubego i rosnące zapotrzebowanie na leczenie chorych z nowotworem jelita grubego wymaga też nowych technik operacyjnych i coraz nowocześniejszego sprzętu medycznego - mówił ordynator Oddziału Chirurgii Wojciech Czubak. 
Zestaw laparoskopowy z torem wizyjnym 4 k w to aparatura o bardzo dużej rozdzielczości, co ułatwia odróżnienie komórek patologicznych (nowotworowych) od prawidłowych.
 
W ramach dofinansowania zostanie dokupiony nóż ultradźwiękowy do przeprowadzania operacji wątroby. 
- Rak jelita grubego jest nie tylko zlokalizowany w jelicie grubym, ale też jest choroba przerzutowa i przerzuty mogą wystąpić w wątrobie - informował Wojciech Czubak. 

Zakup nowoczesnego sprzętu do wykonywania zabiegów laparoskopowych,  małoinwazyjnych oraz wyposażenia do zabiegów jamy brzusznej przyczyni się do skrócenia czasu rekonwalescencji i poprawi jakość świadczonej opieki, ale przede wszystkim pozwoli na przeprowadzanie tego typu zabiegów na miejscu, bez konieczności wyjazdu do szpitali warszawskich.

Nowy sprzęt powinien znaleźć się na Oddziale Chirurgii w ciągu kilku miesięcy
- Dzisiaj podpisujemy umowę i niebawem ogłosimy przetarg na zakup  aparatury– informował dyrektor szpitala wojewódzkiego Cezary Nowosielski – Z całą pewnością do końca roku sprzęt medyczny trafi na Oddział.

(wrotapodlasia.pl, mł)


Inne najcześciej czytane...


Zdrowie


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+