www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości


12:07:38 17-05-2017r.


Prezes Banku Millenium: polska bankowość już cyfrowa; społeczeństwo - coraz bardziej


Dwa najbardziej zdigitalizowane sektory gospodarki polskiej to media i finanse – ocenił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prezes Banku Millennium Joao Bras Jorge. Według niego polskie społeczeństwo jest coraz bardziej społeczeństwem cyfrowym, a polska bankowość już bankowością cyfrową.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Jak wynika z badan, 31 mln klientów ma dostęp do bankowości internetowej, a 7 mln korzysta z bankowych usług mobilnych. Joao Bras Jorge podczas debaty „Cyfrowa gospodarka i cyfrowe społeczeństwo w Europie” zaznaczył, że digitalizacja sektora finansowego jest w Polsce wyjątkowo zaawansowana. „Przykładowo system BLIK, to nie tylko pierwsza uniwersalna, mobilna forma płatności, ale dodatkowo jedyna, która obecnie funkcjonuje na świecie. Jest to przykład zdolności polskiego systemu bankowego” – podkreślił. 

Według niego europejska agenda cyfrowa przekłada się bezpośrednio na realizację programu Polska Cyfrowa. Od samego początku, z dużym powodzeniem, ponosząc znaczące nakłady finansowe, uczestniczą w nim banki. To one ponoszą lwią część kosztów cyfryzacji polskiej administracji. Już teraz przy pomocy systemów transakcyjnych i mobilnych aplikacji bankowych e-Kowalski może załatwić różne sprawy bez wizyty w urzędzie; przykładowo sprawdzić swoje punkty karne, złożyć wniosek w programie „Rodzina 500+”, rozliczyć roczny PIT, czy zarejestrować działalność gospodarczą. 

Jak podkreślali uczestnicy debaty, digitalizację można różnicować nie tylko w odniesieniu do sektorów gospodarki, ale również regionów. Analitycy Banku Millennium, partnera Europejskiego Kongresu Gospodarczego, opracowali „Indeks Millennium – Potencjał Innowacyjności Regionów 2017”. Z rankingu tego wynika, że Mazowsze, Małopolska, Dolny Śląsk i Pomorze to cztery województwa z największym potencjałem innowacyjności. Regiony te przyciągają najwięcej zdolnych i kreatywnych ludzi, bo mają dla nich najciekawszą ofertę: najlepsze w kraju uczelnie i ośrodki naukowo-badawcze. Z raportu wynika również, że województwa, które mają jeszcze sporo do zrobienia pod względem innowacyjności, to: świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie i lubuskie.

„Z tegorocznego rankingu wynika, że zmniejsza się dystans pomiędzy liderem i goniącym go peletonem – powiedział wiceprezes Banku Millennium Andrzej Gliński. - Regiony z kolejnych pozycji rankingu dbają o to, by być jeszcze bardziej innowacyjne. Źródłem zmniejszającego się dystansu jest m.in. wzmocnienie ośrodków akademickich współpracujących z przedsiębiorstwami” – dodał. 

Zdaniem Glińskiego, wnioski z raportu bardzo łatwo przetransponować na firmy rodzinne. „Innowacyjność nie bierze się z bogactwa. Źródłem innowacyjności są ludzie i ich talenty, czyli potencjał ludzki. Jedną z głównych cech firm rodzinnych jest umiejętność przyciągania tych talentów, choćby przez sposób podejścia do pracowników – z gruntu pragmatyczny. Dzięki temu firmy rodzinne mogą szybko wprowadzać na rynek nowe rozwiązania” - argumentował wiceprezes Banku Millenium. 

Źródło: Centrum Prasowe PAP/woj/www.kurier.pap.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+