www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


19:05:00 20-11-2017r.


Przygotowanie auta do zimy: nadwozie i płyny eksploatacyjne


Powracamy do naszego cyklu związanego z odpowiednim przygotowaniem auta do trudnych warunków zimowych. Silnik to nie jedyna rzecz na jaką należy zwrócić uwagę. Równie dużo czasu należy poświęcić płynom eksploatacyjnym oraz zabezpieczeniu karoserii.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Nadwozie samochodu jest najbardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Zimą największym zagrożeniem dla naszej karoserii są środki stosowane przez drogowców, między innymi sól drogowa a także chlorek wapnia. Substancje te przyśpieszają pojawianie się korozji i niszczenie powłoki lakierniczej. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie karoserii. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na miejscach szczególnie narażonych na występowanie korozji, a także na miejscach posiadających uszkodzenia mechaniczne, takie jak rysy i zadrapania. Przed zabezpieczeniem miejsca te należy odpowiednio wyczyścić i osuszyć. Nie zapominajmy o tym gdyż jest to bardzo ważne! Przed zimą zaleca się także porządnie umyć i nawoskować auto. Dzięki temu powłoka lakiernicza będzie łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Zimą nie zapominajmy także o uszczelkach. Jeżeli nie chcemy mieć problemów z zamykaniem lub otwieraniem drzwi, to powinniśmy nasmarować je odpowiednimi preparatami na bazie silikonu. Dzięki temu zimą nasze drzwi nie będą przymarzały, a uszczelki tak szybko się nie zestarzeją.

Równie ważne jak zabezpieczenie karoserii jest sprawdzenie i zadbanie o odpowiedni stan płynów eksploatacyjnych w naszym samochodzie. Obowiązkowo przed zimą przyjrzyjmy się płynowi hamulcowemu. Jest on bardzo ważny, ponieważ zapewnia sprawność układu hamulcowego, a nawet nie chcemy sobie wyobrażać czym może skończyć się jazda z niesprawnym układem. Płyn ten jest bardzo higroskopijny co oznacza, że jest podatny na chłonięcie wilgoci. Jeżeli płyn jest w złym stanie to warto go wymienić. Również płyn chłodniczy zimą ma bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim należy sprawdzić temperaturę krzepnięcia płynu chłodniczego. Dobry płyn zaczyna zamarzać przy temperaturze około – 36 stopni, a więc jeżeli nasz płyn nie trzyma tych parametrów możemy dolać do niego trochę koncentratu. Temperaturę krzepnięcia można sprawdzić w wielu warsztatach, często zdarza się tak, że usługa ta jest darmowa. Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem zimą nie dolewać wody do układu chłodzenia. Kolejnym płynem, który należy skontrolować to płyn do spryskiwaczy. Przede wszystkim nie zapomnijmy o wymianie takiego płynu na zimowy. Używanie wersji letniej zimą może skutkować zamarzaniem i zatykaniem dysz i przewodów doprowadzających. Nawet jeżeli dysze w naszym aucie są podgrzewane to nie uchroni to nas od komplikacji. Wybierając płyn pamiętajmy o tym, żeby kupować produkty z wyższej półki. Tani płyn może nie spełniać swoich właściwości, a ponadto może zniszczyć nam powłokę lakierniczą. Z wiadomych przyczyn odradza się dolewania wody do mechanizmu spryskiwaczy.  

(mł)


Inne najcześciej czytane...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+