www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Motoryzacja


17:09:00 16-10-2017r.


Przygotowanie auta do zimy: niezbędne czynności


Podróżowanie oraz eksploatacja samochodu zimą na pewno nie należą do łatwych. Poza odpowiednim zadbaniem o stan silnika i nadwozia, powinniśmy poza zmianą opon, pamiętać o kilku prostych zasadach postępowania, które w znaczący sposób przyczynią się do poprawy jakości użytkowanai auta zimą.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Jedną z ważniejszych czynności jesienią jest oczywiście wymiana opon na zimowe. Warto to zrobić odpowiednio wcześniej, gdyż w ten sposób unikniemy kolejek w warsztatach, a także nie zaskoczy nas nagły atak zimy. Wielu producentów zaleca wymianę opon na zimowe, kiedy temperatura w ciągu doby spada poniżej 7 stopni Celsjusza. W takich warunkach mieszanka gumy stosowana w oponach zimowych dużo lepiej styka się z podłożem niż mieszanka stosowana w oponach letnich. Należy jednak pamiętać o tym, że w opona zimowa zachowuje swoje właściwości jeżeli bieżnik ma co najmniej 4 mm grubości. W innym przypadku opony należy wymienić na nowe. Przy okazji wymiany opon warto też sprawdzić stan wszystkich elementów potrzebnych do zmiany koła, czyli między innymi lewarek i trójkąt ostrzegawczy. Nie zapomnijmy także o skontrolowaniu tego, w jakiej kondycji jest koło zapasowe.

Zimą powinniśmy wyposażyć nasz samochód w kilka niezbędnych gadżetów, które bez wątpienia będą nam pomocne. Bardzo przydatnym preparatem może okazać się odmrażacz do zamków, dzięki któremu nie straszny będzie nam zamarznięty zamek. Błędem bardzo często popełnianym przez kierowców jest trzymanie odmrażacza wewnątrz auta. Jest to o tyle bez sensu, ponieważ w przypadku zamarzniętego zamka, nie otworzymy samochodu, ani nie skorzystamy z odmrażacza, który będzie leżał w środku. Unikajmy także zbyt częstego mycia zimą, ponieważ kropelki wody mogą dostawać się do środka mechanizmu zamkowego i przyśpieszać proces zamarzania. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku smarowania zamka preparatami typu WD-40. Kolejnym bardzo przydatnym preparatem jest odmrażacz do szyb. Dzięki niemu w szybki sposób pozbędziemy się lodu z szyby, przy okazji nie zarysowując jej powierzchni jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych skrobaczek. Warto także zaopatrzyć się w ciepłe rękawice i chociażby saperkę dzięki której będziemy w stanie wydostać się z niejednej zaspy. Jeżeli z kolei obawiamy się o kondycję naszego akumulatora warto zaopatrzyć się w kable rozruchowe, a także solidną linkę cholowniczą na wypadek większych problemów z autem.

Warto zadbać także o odpowiednie wyposażenie wnętrza. Pamiętajmy o wymianie tekstylnych dywaników na te gumowe. Chodzi przede wszystkim o to, aby woda powstała z roztopionego śniegu nie przedostała się pod wykładzinę samochodu. Jeżeli do tego dojdzie, to w momencie nagrzania wnętrza pojazdu, woda zacznie szybko parować, a co za tym idzie para będzie oszadzać się na szybach skutecznie ograniczając widoczność. Jednocześnie unikniemy nieprzyjemnego zapachu wilgoci wewnątrz.

(mł)


Inne najcześciej czytane...


Motoryzacja


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+