www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Zdrowie


16:54:21 04-06-2018r.


Rozpoczyna się remont ośrodka rehabilitacji szpitala wojewódzkiego w Białymstoku


Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku Cezary Nowosielski podpisali dziś, 30 maja dwie umowy na dofinansowanie projektów: poprawa dostępności oraz jakości usług rehabilitacji leczniczej w województwie podlaskim oraz termomodernizacja budynku Nr 9. Oba projekty powinny zakończyć się w I kwartale 2019 r. stworzeniem nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjnego. W II kwartale powinni pojawić się pierwsi pacjenci.


wrotapodlasia.pl

wrotapodlasia.pl


- Spotykamy się przy szpitalu wojewódzkim albo w przededniu rozpoczęcia inwestycji, albo gdy pierwsi pacjenci pojawiają się na oddziale. W tym roku nastąpiła intensyfikacja robót w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku. Myślę, że i ośrodek rehabilitacji po remoncie będzie taki, jaki powinien być. Jesteśmy na dobrej drodze, by zmodernizować szpital w całości. – powiedział Członek Zarządu Województwa Bogdan Dyjuk.  

Podpisane umowy dotyczą dotacji na dofinansowanie projektu pn. „Poprawa dostępności oraz jakości usług rehabilitacji leczniczej w województwie podlaskim - otwarcie nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjnego w SP ZOZ  Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 oraz dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynku Nr 9 – poprawa dostępności oraz jakości usług rehabilitacji leczniczej w województwie podlaskim – otwarcie nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjnego w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku”.

- Stoimy przed budynkiem przeyszłej rehabilitacji, rozpoczynamy remont budynku i zakładamy, że potrwa do I kwartału 2019 roku, a w II kwartale będziemy już tu mogli przyjmować pacjentów – dodał dyrektor Cezary Nowosielski i wymienił koszty remontu.

Planowany łączny koszt przebudowy i rozbudowy oraz termomodernizacji budynku nr 9 wraz z jego wyposażeniem oraz zakupem niezbędnej aparatury i sprzętu medycznego na potrzeby Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Ogólnoustrojowej wynosi 13 326 855,56 zł, z czego: 6 699 771,98 zł pochodzić będzie z RPOWP 2014-2020, natomiast 6 585 295,66 zł z budżetu Województwa Podlaskiego. 

Po zrealizowaniu projektu w budynku nr 9 zostanie zlokalizowany Oddział Rehabilitacji Neurologicznej i Ogólnoustrojowej, który obecnie zlokalizowany jest w 70-letnim budynku nr 12 przeznaczonym docelowo na potrzeby Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

remont budynku nr 9, dostosowanie infrastruktury do wymagań formalnych i standardów krajowych i unijnych dla usług medycznych, jak również dostosowanie konkretnie pod nowy sprzęt rehabilitacyjny,
przeniesienie oddziałów rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej do budynku nr 9,
utworzenie AOS w zakresie rehabilitacji,
zakup nowoczesnego sprzętu w celu doposażenia jednostek Ośrodka rehabilitacyjnego, dla podniesienia jakości, dostępności i rozszerzenia zakresu usług opieki rehabilitacyjnej oferowanej w ramach:

oddziału szpitalnego rehabilitacji ogólnoustrojowej
oddziału szpitalnego rehabilitacji neurologicznej
poradni rehabilitacyjnej (AOS)
ośrodka rehabilitacji dziennej

W ramach projektu przewidziany jest także zakup sprzętu i wyposażenia sal dla pacjentów – łóżka, szafki przyłóżkowe, materace przeciwodleżynowe, urządzeń terapeutycznych kończyn górnych i dolnych, stoły pionizujące, laser wysokoenergetyczny, zestawy do ćwiczeń mowy dla pacjentów po udarach, zakup wyposażenia do gabinetów i pracowni w poradni rehabilitacyjnej.

(wrotapodlasia.pl, mł)


Inne najcześciej czytane...


Zdrowie


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+