www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Sport


16:48:05 15-05-2018r.


Suwalczanki na Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin


We Wrocławiu 11-12 maja 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin. W zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników z 28 państw. W piątek rywalizowali juniorzy, w sobotę seniorzy. W kadrze Polski znalazły się dwie reprezentantki Suwałk: Aleksandra Rybacka kumite juniorek do 55 kg i Aleksandra Mozerys kumite juniorek do 55 kg oraz kata juniorek. Trenerem Kadry Narodowej Juniorów był Shihan Marek Krejpcio.


wrotapodlasia.pl

wrotapodlasia.pl


Trzeba przyznać że „ściany” tym razem Polakom jako gospodarzom nie pomagały. Wielu zawodników przegrało przez punkty karne faulując lub przez kontrowersyjne decyzje sędziów. Ale to wszystko jest już za nami i trzeba cieszyć się z tego co zdobyliśmy. A mimo wszystko mamy lepszy wynik medalowy niż w zeszłym roku i to buduje na przyszłość. W ubiegłym roku Polska Reprezentacja Juniorów i Seniorów zdobyła łącznie 13 medali, tym razem zdobyliśmy ich 16. Mamy lepszy wynik medalowy w juniorach, jak też w seniorach. Seniorzy zdobyli 10 medali: w kata cztery - brązowy w kobietach i historyczny wynik, bo po raz pierwszy trzy medale złoty, srebrny i brązowy w mężczyznach. W kumite seniorów zdobyto 6 medali dwa złote dwa srebrne i dwa brązowe. Juniorzy zdobyli łącznie 6 medali: brązowy w kata oraz dwa brązowe, dwa srebrne i jeden złoty w kumite. Miłą informacją jest to że ten jedyny złoty medal w juniorach przypadł Suwalczance Aleksandrze Rybackiej, która została Mistrzynią Europy w kumite do 55 kg. Ola wygrała trzy pojedynki pokonując po kolei Litwinkę, Bułgarkę i w finale Chorwatkę. Litwinkę pokonała w dogrywce przed czasem, zdobywając dwa kopnięcia na głowę. Z Bułgarką wygrała w pierwszej rundzie przez wazaari – jedno kopniecie na głowę. W finale sędziowie po pierwszej rundzie wskazali trzy do dwóch na naszą zawodniczkę. Jest to bardzo dobry występ naszej Mistrzyni. W juniorkach Olka wystartowała po raz pierwszy i jako młodszy rocznik pokonała wszystkie przeciwniczki, miejmy nadzieją że za rok powtórzy swój wynik. Mniej szczęścia miała druga Aleksandra.

Aleksandra Mozerys przegrała dwa medale o włos startując w kata i kumite, zajęła dwa miejsca w ósemkach. W kata wygrała pierwszą rundę. W drugiej rundzie, o wejście do czwórki, spotkała się z Dunką i przegrała decyzja sędziów stosunkiem głosów trzy/dwa. W kumite wyszło podobnie pierwsza walka wygrana poprzez przewagę, w drugiej walce sędziowie zaliczają przeciwniczce kopnięcie na głowę i poprzez wazaari to Bułgarka weszła do strefy medalowej. Na zawodach była obecna delegacja z Japonii. Przedstawiciele Zarządu Światowej Organizacji Karate WKO na czele z Prezydentem Kenji Midori 8 dan. Oceniono że Mistrzostwa w Polsce odbyły się na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Dobra organizacja za sprawą Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin, wynik medalowy Reprezentacji Polski i Mazurek Dąbrowskiego dla Suwalczanki Aleksandry Rybackiej bardzo cieszy. Dziękujemy Zarządowi Miasta Suwałk i sponsorowi Klubowemu Reso Europa Service za dofinansowanie wyjazdu.

(wrotapodlasia.pl, mł)


Inne najcześciej czytane...


Sport


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+