www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Zdrowie


15:42:45 12-05-2017r.


Trwają zapisy na bezpłatne badanie znamion skórnych


Trwają zapisy na bezpłatne badanie znamion skórnych w ramach międzynarodowej kampanii Euromelanoma 2017. Można to zrobić w jednym z ponad 300 gabinetów dermatologicznych w całej Polsce. W tej grupie po raz kolejny znalazła się m.in. białostocka klinika Renew Clinic.


źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com


Euromelanoma to ogólnoeuropejska kampania profilaktyki raka skóry. Jej celem jest rozpowszechnianie informacji o zapobieganiu powstawania tego typu nowotworu. Akcja została zainicjowana w 1999 roku w Belgii, a następnie została rozszerzona na 29 państw całej Europy.

Jak wynika ze statystyk, rak skóry to najczęściej występujący nowotwór na świecie, ale może być całkowicie uleczalny pod jednym warunkiem. Trzeba go odpowiednio wcześnie wykryć.

Znamiona, które przez zaniedbania pacjentów przeradzają się w komórki rakowe, zazwyczaj pojawiają się w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie promieniowania UV.

Jakie zmiany skórne powinny zaniepokoić nas najbardziej? Te, które są niesymetryczne, nieregularne, zmieniające kolor czy wielkość. Sygnałem ostrzegawczym jest również pojawienie się uczucia swędzenia w miejscu występowania znamiona lub kiedy pojawia się krwawienie.

Nowotwory skóry głównie występują u osób po 50-roku życia, jednak nie jest to niestety regułą i w praktyce mogą dosięgnąć każdego. Dlatego tak istotne jest regularne kontrolowanie znamion.

Bezpłatne badanie odbędzie się w najbliższą środę, 17 maja m.in. w Renew Clinic. Należy się jednak zarejestrować, dzwoniąc pod numer telefonu: 606 200 193. 

Z danych organizatorów akcji Euromelanoma wynika, że w ubiegłym roku zaangażowało się w nią 280 polskich dermatologów, którzy charytatywnie w 261 gabinetach i klinikach dermatologicznych przebadali w sumie 3700 pacjentów. U 34 pacjentów (1,0%) zdiagnozowano czerniaka, natomiast nowotwory nieczerniakowe skóry (BCC+SCC) rozpoznano wśród 93 uczestników akcji (2,6%). Dodatkowo, lekarze zidentyfikowali inne podejrzane znamiona atypowe u 17,8% pacjentów. 79% uczestników kampanii Euromelanoma 2016 po raz pierwszy poddało się pełnemu badaniu skóry.

źródło: wrotapodlasia.pl


Inne najcześciej czytane...


Zdrowie


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+