www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Najciekawsze


12:05:37 21-02-2018r.


UWAGA- OSZUŚCI CIĄGLE PRÓBUJĄ! OSTRZEŻ SWOICH BLISKICH!


Suwalscy policjanci odnotowali wczoraj kolejną próbę oszustwa „na policjanta”.


podlaska.policja.gov.pl

podlaska.policja.gov.pl


Mężczyzna, podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego, zadzwonił około godziny 12.30 na numer stacjonarny do 60- latki, informując kobietę, że może zostać okradziona z oszczędności. W dalszej części rozmowy rzekomy policjant zapytał rozmówczynię, czy ma jakieś konta w banku i czy posiada w domu gotówkę. Ufna suwalczanka poinformowała mężczyznę, że ma w domu znaczną kwotę pieniędzy. Wówczas oszust polecił jej, aby udała się do banku, założyła konto internetowe i wpłaciła na nie oszczędności. Kobieta wykonała polecenie przestępcy, a kiedy ten zadzwonił do niej ponownie- podała mu hasła dostępowe do swego konta. Po odłożeniu słuchawki zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszustów. Przed godziną 17-tą zatelefonowała do dyżurnego suwalskiej Policji i opowiedziała o całej sytuacji. Dzięki szybkim i profesjonalnym działaniom dyżurnego oraz dzielnicowych kobieta nie straciła oszczędności swojego życia. Mundurowi, w ostatnim momencie, zablokowali konto bankowe kobiety i uniemożliwili przestępcom kradzież jej pieniędzy.

Nie dajmy się nabrać na tego typu historie. Pamiętajmy, że oszuści wywierając na swoich rozmówcach presję upływającego czasu, instruują jak, gdzie i komu należy przekazać wypłacone pieniądze, a potem kontakt się urywa. Często też proponują, żeby zadzwonić na komendę i zapytać o daną sprawę. Nie rozłączają wówczas połączenia telefonicznego i wystraszona ofiara, przekonana jest, że rozmawia z policjantem, a tak naprawdę kontynuuje rozmowę z oszustem, bo nie rozłączyła z nim połączenia. Dlatego bądźmy czujni. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym. Zawsze sprawdzajmy usłyszane informacje u swoich bliskich, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy Policję.

Policjanci apelują też do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy. Wykorzystujmy do tego celu rodzinne spotkania, świąteczne obiady, czy przypadkowe wizyty. Wszystko po to, by w porę ostrzec naszych bliskich. Zwróćmy też uwagę na tego typu zagrożenie otaczającym nas samotnym seniorom. Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności całego życia.

źródło: suwalki.policja.gov.pl


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+