www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Wiadomości regionalne


13:20:45 25-05-2018r.


Weekend w Białymstoku


W najbliższy weekend (26-27 maja) na białostoczan i turystów czeka w naszym mieście dużo atrakcji. Odbędzie się m.in. Święto ulicy Jana Kilińskiego, Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim czy wycieczka zabytkowym Jelczem.


zdjęcie: bialystok.pl

zdjęcie: bialystok.pl


– Najbliższy weekend w Białymstoku zapowiada się wyjątkowo, atrakcji będzie mnóstwo – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Warto skorzystać z okazji i mam nadzieję, że nasi mieszkańcy będą zadowoleni z tak bogatej oferty.

W niedzielę (27 maja) swoje doroczne święto będzie obchodzić jedna z najpiękniejszych ulic w Białymstoku – ulica Jana Kilińskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest Miasto Białystok. W tym roku obchodzimy 100–lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego też tegoroczne święto tej ulicy będzie nawiązywało do tego wydarzenia. Przeniesiemy się w czasie do okresu międzywojnia. Święto rozpocznie się o godz. 11.00 koncertem Chóru im. S. Moniuszki pt. „Niepodległa”. Później wystąpią kolejne zespoły, zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą stylizację ubioru z okresu międzywojennego. Wystąpią uczennice Centrum Artystycznego Elizy Sacharczuk. Imprezie towarzyszyć będą wystawy, działania plastyczne, zabawy dla dzieci. Miłośnicy historii będą mogli wziąć udział w specjalnych grach i warsztatach. Będzie można obejrzeć kolekcję samochodów z Moto Retro Muzeum. Święto ulicy J. Kilińskiego zakończy się o godz. 16.00.

Tego samego dnia zapraszamy najmłodszych białostoczan i ich rodziny do udziału w Dniu Dziecka organizowanym na Stadionie Miejskim. W godz. 10.00-17.00 na dzieci będzie czekać mnóstwo atrakcji, np. podwórko cyrkowe, malowanie twarzy, arena piłkarska, pokazy zapaśnicze, plac zabaw i wiele innych. Na imprezę będzie wstęp wolny. Więcej informacji znajduje się na stronie www.stadion.bialystok.pl.

W niedzielę, o godz. 11.00 i 12.00, odbędą się też kolejne tegoroczne przejażdżki po Białymstoku zabytkowym autobusem. W wycieczkach pasażerom będą towarzyszyć przewodnicy PTTK, którzy opowiedzą o historii naszego miasta. Autobusy będą odjeżdżać z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II).

Natomiast w sobotę (26 maja) miłośnicy motorów będą mieć szansę na przejażdżkę po torze Wschodzący Białystok. Zapisy na udział w tym wydarzeniu odbywają się na stronie www.miejskoaktywni.pl. Uczestnicy powinni stawić się na odprawę przed godz. 9.40. Po konsultacjach przewidziane są 20-minutowe jazy, które potrwają do godz. 16.00. Koszt udziału w tym wydarzeniu na torze to 150 zł od kierowcy.

W najbliższą sobotę, w godz. 14.00-19.00, na placu przy parafii pw. Błogosławionej Bolesławy Lament (ul. M. Dąbrowskiej 3) odbędzie się festyn organizowany przez Urząd Miejski oraz Radę Osiedla Młodych. Podczas tego wydarzenia atrakcji na pewno nie zabraknie. Dostępne będą m.in. zabawki dmuchane, gry i konkursy z nagrodami. Organizatorzy zaplanowali też poczęstunek. Warto zarezerwować sobie czas i wybrać się na to wydarzenie, jak również wziąć udział w innych weekendowych propozycjach aktywnego spędzenia czasu.

Agnieszka Błachowska/bialystok.pl


Inne najcześciej czytane...


Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Najciekawsze


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+