www.bialystok.jard.plBIALYSTOK.JARD.PL


Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Do NOWEGO ROKU z JARDem zostało:
GALERIE ZDJĘĆ
Rozrywka

Najciekawsze


16:16:28 06-11-2017r.


Zwyczajne szaleństwo w Teatrze Dramatycznym


W sobotni wieczór w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku odbyła się kolejna w tym sezonie premiera. Twórcy wzięli na warsztat tekst Petra Zelenki „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”.


fot. Bartek Warzecha

fot. Bartek Warzecha


Przedstawienie wyreżyserował Grzegorz Chrapkiewicz. Była to 75. realizacja w jego reżyserskiej karierze. "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" (w oryginale: „Příběhy obyčejného šílenství”) są wielowątkową komedią twórcy związanego z czeskim kinem. Operując absurdalnym dowcipem i surrealistycznym poczuciem humoru, Zelenka w niekonwencjonalny sposób opowiada historię ludzi, którzy próbują znaleźć sens życia, szczęście i miłość. Scenografię do przedstawienia zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy Aneta Suskiewicz. Muzykę skomponował Szymon Wysocki. Za reżyserię świateł odpowiadają Grzegorz Chrapkiewicz i Olaf Tryzna. Na scenie grają aktorzy Teatru Dramatycznego: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Urszula Mazur, Monika Zaborska, Bernard Bania, Marek Cichucki, Patryk Ołdziejewski, Piotr Szekowski oraz gościnnie: Aleksandra Przesław, Łukasz Borkowski i Dawid Malec. Publiczność obecna na premierze przyjęła spektakl owacjami na stojąco. Arleta Godziszewska (odtwórczyni roli matki Piotra - głównego bohatera sztuki) przyznaje, że widok widzów był największą nagrodą za trud i pracę włożoną w przygotowania do premiery. - W takich chwilach każdy aktor widzi sens swojej pracy. A takie docenienie - te owacje na stojąco, to jest chyba coś najpiękniejszego, co może zobaczyć. Włożyliśmy bardzo wiele wysiłku w ten spektakl, w te role, w to spotkanie. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak pracowaliśmy. Więc jeśli owoc tego spotkania jest taki, jaki jest - podoba się widzom, to mogę powiedzieć, że czuję się po prostu szczęśliwa - mówi aktorka. - To znaczy, że to co się zdarzyło tego wieczoru było potrzebne. To taki sygnał dla mnie i to zupełnie wystarczy: być potrzebnym. Umieć swój talent i umiejętności, swoją wiedzę, spożytkować ku temu, żeby być potrzebnym - dodaje Marek Cichucki, wcielający się w rolę ojca Piotra. Aktor zadedykował swoją rolę pamięci kolegi - Jacka Dawidowicza, zmarłego w 1997 roku aktora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. - Jacek był moim kolegą, był przyjacielem z dzieciństwa, wychowywaliśmy się razem. Byliśmy, mniej więcej w tym samym czasie, w tej samej szkole teatralnej. Jacek był tutaj aktorem i teraz, grając tu swoją pierwszą rolę, chciałem ją dedykować jego pamięci - mówi Marek Cichucki. „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” można obejrzeć 10, 11 i 12 listopada oraz 2 i 3 grudnia. Bilety na wszystkie przedstawienia w cenie: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 25 zł (studencki - zniżka 50% dla studentów na legitymację do 26 r.ż. oraz dla doktorantów do 35 r.ż.), 20 zł (szkolny) oraz 5 zł (bilet dla osób bezrobotnych) dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl/kupbilet.

(dramatyczny.pl)


Inne najcześciej czytane...


Najciekawsze


pokaż cały dział »

Rozrywka


pokaż cały dział »

Wiadomości regionalne


pokaż cały dział »

Wiadomości


pokaż cały dział »

Gospodarka


pokaż cały dział »

Motoryzacja


pokaż cały dział »

Sport


pokaż cały dział »

Zdrowie


pokaż cały dział »

Turystyka


pokaż cały dział »

Kulinaria


pokaż cały dział »

Moda i uroda


pokaż cały dział »

Praca i szkolenia


pokaż cały dział »

Imprezy jard


pokaż cały dział »

Jaga


pokaż cały dział »

Konkursy


pokaż cały dział »

Tele jard


pokaż cały dział »

Jard 24


pokaż cały dział »


» Komunikacja miejska » PKP » PKS

» Napisz do nas

*

Copyright © 2014-2015 www.jard.pl

*stat4u

projekt ikon: icons8.comDo poprawnego wyświetlania strony masz za starą wersję przeglądarki internetowej!


Zainstaluj najnowszą wersję


Mozilla Firefox 3.6+ Google Chrome 7+ Opera 10.6+ Apple Safari 5.0.2+ Microsoft Internet Explorer 9+